Aktualności

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Żywa lekcja historii - KL Stutthof

1.jpg

8 października br. to dzień szczególny dla uczniów klas 8 A i B. odwiedzili oni KL Stutthof w Sztutowie. To szczególne miejsce … . Podróż do muzeum upłynęła w miłej atmosferze, ale kiedy byliśmy już na miejscu, to w ciszy ruszyliśmy przed bramę muzeum. Tam spotkaliśmy się z panem przewodnikiem, który przed mapą byłego obozu opowiedział nam jego historię. Po chwili ruszyliśmy na zwiedzanie. Każdy, kto był w tym miejscu, musiał przejść przez „Bramę śmierci”, my także i w tym momencie zaczyna się bardzo smutna opowieść o tym, co przeżyli ludzie tu uwięzieni … .

Dla niektórych z nas była to wspaniała lekcja historii, bo przecież nie wolno nam zapominać o tych, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju. Przejście przez baraki i wysłuchanie historii o ludziach, którzy tam żyli, było ogromnym przeżyciem. Chwilą ciszy upamiętniliśmy tych, którzy wtedy odeszli. 

Tam, gdzie cierpieli i umierali ludzie jest już cicho i spokojnie, a na trawnikach rosną stokrotki ...