Aktualności

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Warsztaty w Galerii Güntera Grassa

1.JPG

W ramach współpracy naszej szkoły z Gdańską Galerią Güntera Grassa klasa 7 a na zaproszenie kuratora wystawy p. Marty Wróblewskiej uczestniczyła 14 grudnia 2017 r. w warsztatach na temat "Grass a Kaszuby"

Zajęcia rozpoczęły się prelekcją i dyskusją na temat baśni, bajek, legend i ich znaczeniu w naszym życiu. Następnie uczniowie wykonywali powierzone im przez prowadzącą zadania podczas oglądania wystawy prac, zainspirowanej spotkaniem z literackimi, obrazami Kaszub i Kaszubów w twórczości Grassa.

Kaszubi, Kaszuby, kaszubskość to stałe elementy w twórczości Güntera Grassa. Poczynając od Blaszanego bębenka (1959), motywy kaszubskie pojawiają się w różnym zagęszczeniu i odsłonach, w różnych tekstach i obrazach, dlatego uczniowie mieli za zadanie zapisać swoje skojarzenia z prezentowanymi obrazami.

Na zakończenia zajęć uczniowie wykonywali prace plastyczne techniką dowolną na temat "Początek mojego dzisiejszego dnia".