LEKCJA "ZAWÓD - KAPER"

a1.jpg

11.10.2018 r klasa IA wybrała się na wycieczkę do Dworu Artusa na lekcję „Zawód – kaper”

Czy byli dobrzy i źli morscy rozbójnicy? Co Gdańsk zawdzięcza korsarzom?  Dzieci już wiedzą. Prowadzący zajęcia wszystko wytłumaczył.

W czasie zajęć rozmawialiśmy  o gdańskich i polskich tradycjach morskich, znaczeniu nadmorskiego położenia Gdańska dla samego miasta i Polski. Poznaliśmy historię słynnych kaprów oraz sposoby walki na morzu.

Podczas powrotu do szkoły dzieci miały okazję podziwiać instalację artystyczną autorstwa Jerzego Janiszewskiego. Twórca logo "Solidarności" przygotował ją specjalnie z okazji jubileuszu  35 lat  przyznania Pokojowej Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie.