KONFERENCJA SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

46499025_1159994257486234_3589246114194259968_o.jpg

20 listopada 2018 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się II Konferencja Samorządów Uczniowskich pt. „Gdzie zaczyna się cyberprzemoc?”. Została zorganizowana przez SU IX Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kolbergera w Gdańsku. Reprezentantami ZSO nr  byli członkowie SU Jakub i Tadeusz oraz Opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Justyna Plewińska-Woszczyna. Przeprowadzono szkolenie dla uczniów, jak i dla nauczycieli, związane z cyberprzemocą. Odbyła się także debata na jej temat. Ważnym celem było założenie Stowarzyszenia działającego na rzecz Samorządów Uczniowskich w Polsce.