Aktualności

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Koncert edukacyjny w Filharmonii Bałtyckiej

IMG_20171120_111023.jpg

Uczniowie klas 7 a i b udali się 20 listopada br. na wspaniały koncert edukacyjny w Filharmonii Bałtyckiej zatytułowany: „Uczta w Dworze Artusa oraz RAP z Neptunem”.

Opowieść o dawnym Gdańsku. To niezwykły koncert, który w mądry i zarazem dowcipny sposób opowiada o dawnych dziejach starego Gdańska i poprzez muzykę przenosi nas do czasów współczesnych. Scena Polskiej Filharmonii Bałtyckiej gościła ponad 60 wykonawców w strojach, podkreślających świetność i bogactwo Gdańska prawie sprzed 400 lat.

Muzyka w wykonaniu Kwintetu Dętego "Amber" była doskonałym dopełnieniem historii naszego miasta. Powędrowaliśmy uliczkami starego Gdańska, przypomnieliśmy sobie kamienne postacie - smoka, króla Zygmunta III, św. Jerzego i oczywiście króla mórz Neptuna z Trójzębem, którego namówiono do szałowego rapu. Spotkaliśmy się z lwami z gdańskiego herbu, pojawiła się też Panienka z Okienka, słynny żeglarz Pan Kazimierz oraz ceklarze - czyli dawni strażnicy miejscy. Zawędrowaliśmy także na ulicę Piwną i tam wraz z wszystkimi gośćmi - Neptunem, Panienką z Bursztynowego Domku, Balcerkiem z ulicy Igielnickiej, cechmistrzami i czeladzią wspaniale się bawiliśmy. Mirosław Rymarz napisał: "Jeśli nie chcesz się zanudzić, to spróbuj z nami się potrudzić. Neptunie, Neptunie stań tu z nami. Na rapowy swój egzamin. Sprawa to nie byle jaka - Neptun z nami śpiewa rapa".