Akademia Bezpiecznego Puchatka.

akademia.bezpiecznego.puchatka.2017.jpg

W tym roku szkolnym klasa IA bierze udział w Programie Akademia Bezpiecznego Puchatka.

Program jest przygotowywany we współpracy z: Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii  i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy sprawuje Komenda Główna Policji. Partnerem medialnym jest portal MiastoDzieci.pl.

Zadaniem szkół, które biorą udział w programie, jest realizacja przygotowanych scenariuszy i wykorzystanie przesłanych materiałów do edukowania swoich podopiecznych na temat bezpieczeństwa. Po zakończeniu zajęć przeprowadzanych na podstawie materiałów „Akademia Bezpiecznego Puchatka” odbywa się Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie sprawdzający zdobytą przez Pierwszoklasistów wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz  zasad udzielania pierwszej pomocy. Test zostanie przeprowadzony w listopadzie. W ramach wysyłki materiałów do szkół wszystkie dzieci otrzymują specjalnie przygotowane książeczki z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym mogą utrwalać zdobytą w szkole wiedzę samodzielnie lub z rodzicami.

Materiały tegorocznej edycji programu zostały wzbogacone o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz zagrożeniami wynikającymi z korzystania z Internetu.

Dodatkowo przekazujemy dzieciom przydatne informacje związane z efektywnym zapamiętywaniem, treningiem koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijaniem kreatywności.