„JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…”

1.jpg

2 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w im. Jana Pawła II odbyła się niezwykle doniosła uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy pierwszych. Sześćdziesiąt trzech pierwszaków punktualnie o godzinie 8.30 zgromadziło się na sali gimnastycznej. Tam, w obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości, rodziców, dziadków i starszych kolegów, złożyło uroczyste przyrzeczenie.

Uczniowie przed sztandarem szkoły dumnie ślubowali:

„Ślubujemy być dobrymi uczniami, uczyć się pilnie i chętnie, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły”.
Ślubujemy!

„Będziemy uczyć się w szkole jak kochać bliskich, pomagać innym i być dobrym człowiekiem”
Ślubujemy!
„Będziemy dobrymi kolegami, swoim zachowaniem będziemy sprawiać radość rodzicom, bliskim, naszym nauczycielom i innym ludziom.”
Ślubujemy!

Dyrektor Szkoły pan Marcin Hintz dokonał ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem,

wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.

Z okazji tej uroczystości wicedyrektor Pani Dorota Nosowicz wręczyła dzieciom klas pierwszych pamiątkowe dyplomy,  a wychowawcy klas  plany lekcji i „Pierwsze zeszyty”.

W czasie uroczystości uczniowie z wielkim przejęciem i zaangażowaniem śpiewali piosenki, odpowiadali na pytania Pana Dyrektora.

Uczniom włączonym do grona braci szkolnej starsi koledzy życzyli:

Niech Wam wytrwałości nie brakuje,

Niech Was z daleka omijają dwóje,

niech Was jedynki nie spotykają,

a szóstki same się do Was pchają!

Szanujcie innych wzorem Patrona,

Niech złość – miłości w Was nie pokona,

Niech dobre słowo na ustach gości,

Niech Wam nie braknie nigdy radości!

Potem długo jeszcze robiono zdjęcia, aby utrwalić te wyjątkowe chwile.

Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.